majcin dom

Македонија

Најавен нов протест пред „Мајчин дом“ против изградбата на деветкатницата

А1он
Аеродромци преку социјалните мрежи повикуваат на нов протест пред „Мајчин дом“ против рестартирањето на изградба на деветкатницата. Протестот ќе биде во 18 часот. „Да излеземе
Видео Македонија

ВИДЕО: Продолжи изградбата на деветкатницата кај „Мајчин дом“

А1он
Рано утрово продолжи изградбата на деветкатницата кај „Мајчин дом“ без протести или обиди да се сопрат багерите. Инвеститорот Фатмир Етеми вчера најави дека ќе продолжи
Македонија

Инвеститорот на зградата кај „Мајчин дом“ најавува дека ќе изгради нов парк во Аеродром

А1он
Сопственикот на зградата што треба да се гради кај „Мајчин дом“ во општина Аеродром денеска преку соопштение најави дека ќе вложи средства во изградба на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фатми Етеми: Зградата кај Мајчин Дом ќе се гради, општината нема пари да не обесштети

А1он
По двонеделни преговори за трајно стопирање на градбата кај „Мајчин дом“, сопственикот на парцелата Фатмир Етеми, нема надеж дека Општина Аеродром ќе го обесштети. Тој
Македонија

Инвеститорот на деветкатницата кај „Мајчин дом“ ги разлути аеродромци, ветува дека ќе засади 150 дрвја околу неа

А1он
Сопственикот на компанијата „ЗСФ-КОМ“, Фатмир Етеми синоќа излезе на средба со граѓани и активисти за да разговараат за деветкатницата кај „Мајчин дом“. Средбата ја закажа
Македонија

Обесштетувањето на деветкатницата кај „Мајчин дом“ може да ја чини општина Аеродром 11 милиони евра

А1он
Трошоците за обесштетување на инвеститорот на деветкатницата кај „Мајчин дом“ би можеле да ја чинат Општина Аеродром 11 милиони евра, изјавија попладнево за „Макфакс“ од
Видео Македонија

ВИДЕО: Марин вети решение за градбата кај „Мајчин дом“ за 10 дена

Кристијан Ландов
Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, вети дека за 10 дена ќе го реши проблемот со градбата кај „Мајчин дом“. На денешната вонредна седница посветена на
Македонија

Марин: Со мораториум само се одложува изградбата

Со мораториум само се одложува изградбата. Тоа не е решение, рече градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, на денешната вонредна седница на Советот посветена на
Македонија

(ВИДЕО) Изгласувањето на ДУП-от не однесе во опозиција, рече советникот Стоилов од ВМРО-ДПМНЕ

Кристијан Ландов
Нашето изгласување на ДУП-от I10 што се однесува на делот кај „Мајчин дом“ е причина што сме сега во опозиција, рече советникот во општина Аеродром,
Македонија

Граѓаните кои протестираат кај „Мајчин дом“ го блокираа сообраќајот на булеварот

Граѓаните кои и денеска излегоа на протсет во општина Аеродром, иако се во значително помал број од вчера,  го блокираа сообраќајот на булеврот „Јане Сандански“.