marin

Видео Македонија

ВИДЕО: Марин вети решение за градбата кај „Мајчин дом“ за 10 дена

Кристијан Ландов
Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, вети дека за 10 дена ќе го реши проблемот со градбата кај „Мајчин дом“. На денешната вонредна седница посветена на
Македонија

Марин: Со мораториум само се одложува изградбата

Со мораториум само се одложува изградбата. Тоа не е решение, рече градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, на денешната вонредна седница на Советот посветена на
Македонија

Општина Аеродром: Ги разгледавме сите правни механизми за да спречиме објект пред „Мајчин дом“

Општина Аеродром ги разгледа сите можни правни механизми за спречување на градбата пред „Мајчин дом“. Општината активно соработува со Уставниот суд, кадешто се доставени сите
Македонија

Златко Марин: Нова пречистителна станица во Ново Лисиче и проширување на градинката

А1он
Проширување на капацитетот на детска градинка и нова пречистителна станица за решавање на проблемот со отпадните води во Ново Лисиче се меѓу главните ветувања на
Македонија

Марин: Наш приоритет ќе бидат интересите на граѓаните и ќе работиме проактивно за зачувување на јавниот ред и мир

А1он
Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од СДСМ и коалицијата, Златко Марин денеска во изјава за медиумите рече дека од 15. октомври Аеродром ќе биде
Македонија

Марин: Ќе воведеме сектор за екологија и животна средина за да се подобри квалитетот на воздухот

А1он
„Почна да се чувствува загаденоста на воздухот. Новата локална власт во Аеродром ќе инвестира во здравјето на граѓаните. Во следните 4 години ќе засадиме едно