ЕБР интервенира на Боемска по обидот да се избришат снимките на кои се гледа Мицкоски во кафеаната

Од:

Екипи на Единица за брзо распоредување интервенираа во ресторанот каде беше затекнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. “А1он” дознава дека тие интервенираат бидејќи се бришеле снимки од надзорни камери на кои се гледа дека угостителскиот објект работел, а внатре бил Мицкоски.

Пред ресторанот освен екипи на ЕБР и натаму се присутни и инспекторите на Пазарниот инспекторат, како и началникот на СВР Скопје, Ристе Ставревски.

Претходно, инспектори на Пазарниот инспекторат беа спречени да извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винарија” на Боемска улица, по што, два ипол часа останале пред објектот.

Додека инсистирале да направат увид, затекнале како политичар излегува од објектот. Ова за “А1он” го потврди инспекторката Мери Продановска, која кажа дека станува збор за лидер на политичка партија. “А1он” веќе објави дека станува збор за Христијан Мицкоски.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Засилени инспекции за новогодишните празници, затворени уште четири угостителски објекти

Ана Ололовска

Приведен сопственик на угостителски објект кој работел подоцна од дозволеното

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: Заев повторно излажа, историчарите признаа дека се преговара за идентитетот

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Мицкоски: Ако Заев го начне македонскиот идентитет, ќе се соочи со народот на чело со мене

Жарко Настоски

Николовски на средба со инспекторите: Законот мода да важи за сите, а протоколите да се почитуваат

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски на средба со Села и Гаши: Ова би можел да биде прв чекор кон заедничко коалицирање пред локалните избори

Габриела Димковиќ-Мишевска