Магазин

Јапонците нудат изработка на маски според ликот на домашното милениче

А1он
Често сопствениците и нивните миленичиња „наликуваат“ едни на други, а често ги имаат истите „фризури”. Јапонска фирма од неодамна им нуди на сопствениците маски по
Магазин

ВИДЕО: „Тоа 2“ ќе ја има најкрвавата сцена во историјата на филмот

А1он
Продолжението на хорор-хитот „Тоа“, чија премиера е планирана на есен, ќе ја содржи досега најкрвавата сцена во историјата на хорор-филмовите, откри ѕвездата Џесика Честејн. –
Магазин

Кнајсел: „Бубата“ потпишана од Путин е продадена за добротворни цели

А1он
„Буба”, потпишана од рускиот претседател за време на венчавката на австриската министерка Карин Кнајсел, беше продадена за 20.000 евра, а парите се уплатени за добротворни
Магазин

Индонезија ги забрани песните на Гранде и Ширан „поради порнографија“

А1он
Индонезиските власти во областа Западна Јава издадоа листа на песни кои ќе бидат забранети „поради порнографски содржини и непристојност“, се наведува во објаснувањето Радиодифузната агенција
Магазин

Даночни служби заплениле куче поради долг, па го продале на интернет

А1он
Властите во германскиот град Ален, поради неплатен данок го одвоија кучето од расата мопс од семејството во кое живеело. Потоа, домашното милениче е продадено на
Магазин

Алехандро Гонзалез Ијариту претседател на жирито на 72-от Кански филмски фестивал

А1он
Мексиканскиот режисер Алехандро Гонзалез Ијариту, кој меѓу другите е автор на филмовите „Повратникот“ или „Бирдман“, ќе претседава со жирито на 72-от Кански филмски фестивал, што