siljanovska

Македонија

Силјановска му го честита роденденот на Пендаровски

А1он
Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, преку својот профил на „Твитер“ му го честита роденденот на противкандидатот Стево Пендаровски. Упатувам искрени честитки до колегата @SPendarovski
Македонија

Мицкоски: Ова е борба дали ќе нè биде или не како Македонија

Кристијан Ландов
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на митингот во Охрид повика на победа на претседателските избори, кои ќе бидат најава за победа и на предвремени парламентарни
Македонија

Кирацовски смета дека Пендаровски е следен од одредени служби, а тоа ја вознемири Силјановска

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски смета дека кандидатот за претседател Стево Пендаровски е следен од странски служби. Ова следува откако Пендаровски изјави дека 24-часа
Македонија

Силјановска до Заев: Надвор сум од концептот во кој работа има само за децата на ваши функционери

А1он
Кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, се огласи на нејзиниот профил на „Фејсбук“, откако премиерот Зоран Заев изјави дека таа е спротивност на концептот
Македонија

(ВИДЕО) Силјановска: Законот за употреба на јазици е противуставен и го урива Охридскиот рамковен договор

А1он
Предлог-законот за јазици кој е во собраниска процедура по скратена постапка, е противуставен и го урива духот на Охридскиот рамковен договор, изјави професорката од Правниот