ВИДЕО: Солзи, срциња, јога и зајчиња во кампањата на Пендаровски и Сиљановска

Од:

По почетокот на предизборната претседателска кампања, освен митинзи, средби со граѓани и дуели, сведоци сме и на многу забавни моменти, гафови и срцепарателни изјави на граѓани. Во изминатава недела, слушнавме, на пример, дека Неготино и Кавадарци се ист град, дека сидрото влечело напред, а дека Турците биле против османлиското ропство.

Некои од предводците на кампањата беа свесни дека направиле грешка за време на говорот и се извинуваа, други пак, самоуверено продолжуваа со говорите, надевајќи се дека нивниот гаф ќе помине незабележано.

„А1он“ на едно место ги собра повеќето забавни моменти од говорите во предизборната претседателска кампања.

Би можело да ве интересира

Пендаровски и Радев разговарале за можна средба наскоро во Софија

Катерина Павлова-Николовска

Средба Пендаровски – Петков: Потребно враќање на довербата меѓу двете влади

А1он

Сочувство од Пендаровски за смртта на професионалниот војник на АРСМ во мисијата КФОР

Ана Ололовска

Пендаровски: С. Македонија останува фокусирана на европската агенда и е подготвена за дијалог со Бугарија

Ана Ололовска

Пендаровски положи цвеќе на гробот на поранешниот претседател Киро Глигоров по повод 10-годишнината од неговата смрт

Катерина Павлова-Николовска

Ревијален шаховски натпревар во Кабинетот на Пендаровски

Ана Ололовска