gafovi

Видео Македонија

ВИДЕО: Како се редат митинзи, така се редат и гафови во претседателската кампања

Кристијан Ландов
Продолжува низата гафови и комични ситуации на митинзите на претседателските кандидати во последната недела од изборната кампања. Стево Пендаровски на митинзите зборуваше на албански, им
Видео Македонија

ВИДЕО: Солзи, срциња, јога и зајчиња во кампањата на Пендаровски и Сиљановска

Кристијан Ландов
По почетокот на предизборната претседателска кампања, освен митинзи, средби со граѓани и дуели, сведоци сме и на многу забавни моменти, гафови и срцепарателни изјави на
Магазин

ВИДЕО: Светските лидери прават гафови како и сиот „обичен свет”

А1он
Медиумите забележаа низа гафови на светски и европски официјални претставници во изминатава година, од кои некои наидоа на симпатии, а некои – на потсмев. „Очите“