siljanovska

Македонија

Силјановска Давкова од Карпош: Фалбата на Заев за добиена награда за мир со Грција е всушност една голема пародија

А1он
Силјановска Давкова, вечерва пред жителите на Карпош потенцираше дека СДСМ и Заев имаат недржавнички ниту демократски однос во Македонија, односно како што рече таа во
Македонија

Силјановска Давкова во Бутел: Политиката на СДСМ е нелегална а со самото тоа и нелегитимна

А1он
Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Бутел. Таа потенцираше дека со нејзината победа ќе им покаже
Македонија

Силјановска: Потребни се суштински промени, први на претседателските, а вторите на парламентарните предвремени избори

А1он
Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова вечерва им се заблагодари на граѓаните во Тетово што дошле во толкав број и што ја
Македонија

Силјановска: Не е точно дека сме немодерни, заостанати и традиционални ако ја сакаме татковината

А1он
Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова вечерва од Гостивар порача дека „Македонија е се што ние имаме“. -Не е точно дека сме
Македонија

Силјановска Давкова: По мојата победа, премиерот да распише итни парламентарни избори

А1он
Кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова вечерва пред граѓаните во Кичево кажа иако е непартиски кандидат ВМРО-ДПМНЕ го направило вистинскиот чекор, демократски, реформски, победнички, зошто
Македонија

Силјановска Давкова: Референдумот не успеа ама власта заборави на народот

А1он
Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова пред граѓаните на Македонски Брод праша има ли повистинско место да се говори за правото и
Македонија

Силјановска Давкова: Младите ќе ја донесат победата

А1он
Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова денеска оствари средба со пензионери во Градскиот парк и средба со млади во Битола. Силјановска Давкова
Македонија

СДСМ: Силјановска за еден ден го промени ставот за преспанскиот договор

А1он
Помина еден ден, а Силјановска го смени ставот, еднаш велеше дека Преспанскиот договор е согалсно Уставот и ќе го почитува, сега го тврди спротивното, подвлече
Македонија

Силјановска Давкова од Битола повика на масовно излегување на избори

А1он
Гордана Силјановска Давкова ги повикаа битолчани масовно да излезат и да гласаат на претстојните избори за прв човек на државата. Силјановска Давкова упати и апел
Видео Македонија

ВИДЕО: Солзи, срциња, јога и зајчиња во кампањата на Пендаровски и Сиљановска

Кристијан Ландов
По почетокот на предизборната претседателска кампања, освен митинзи, средби со граѓани и дуели, сведоци сме и на многу забавни моменти, гафови и срцепарателни изјави на