karposh

Видео Македонија

(ВИДЕО) Лунапаркот во Карпош им избега на обвинителите – како што дојде, така и замина

Кристијан Ландов
Сопствениците на забавниот парк поставен спроти спортскиот центар „Борис Трајковски“ беа побрзи од институциите. Додека инспекторатите беа незаинтересирани, а МВР по налог на Обвинителството проверуваше
Македонија

Пропаѓаат бекатон плочките на пешачката патека во Карпош 4, по градежните работи од минатата година

Пропаднати бекатон плочки и дупки покриени со гранки веќе неколку дена стојат отворени на пешачката патека во Карпош 4, во близина на слаткарницата „Палма“. Локалните
Македонија

Мицкоски во Карпош: Доаѓа зората, изгрева зората и ја носи правдата во Република Македонија

А1он
Христијан Мицкоски денеска во Карпош истакна дека карпошани како и сите граѓани на Република Македонија ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, Гордана
Македонија

Силјановска Давкова од Карпош: Фалбата на Заев за добиена награда за мир со Грција е всушност една голема пародија

А1он
Силјановска Давкова, вечерва пред жителите на Карпош потенцираше дека СДСМ и Заев имаат недржавнички ниту демократски однос во Македонија, односно како што рече таа во