pocinat maz

Македонија

Пронајден починат работник удавен во шахта кај Радовиш

А1он
Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за