sasho mijalkov

Македонија

Распишана и меѓународна потерница за Мијалков

А1он
Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје донесе решение за согласност за распишување меѓународна потерница од страна на МВР за Сашо Мијалков. – Ја информираме
Македонија

Мијалков до Мицкоски: Ако не составиш влада, надмини ја суетата и понеси одговорност за поразот

Искра Манојлоска
Македонскиот бизнисмен и поранешен директор на УБК, Сашо Мијалков, вели дека ВМРО ДПМНЕ ги плаќа грешките на Христијан Мицкоски. „Имаш максимална поддршка од мене да
Македонија

Судењето за Мијалков за набавката на британската опрема почна од почеток

Васко Маглешов
Поради протек на 90 денови од последното судење, формално од почеток почна судењето за предметот „Трезор“ на СЈО. Утрово ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков,
Македонија

Судот го одби Мијалков да се лекува во Чешка

Васко Маглешов
Судија на претходна постапка во кривичниот суд го одбил барањето на ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, со времен пасош да се лекува во Чешка.
Македонија

Сашо Мијалков излегува од куќен притвор

Васко Маглешов
Ексшефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, излегува од куќен притвор, што го издржуваше за предметот „Титаник 2“, по изрекувањето на пресудата. Истекоа 60 дена од
Македонија

Адвокатот на Тачи и Ибраими се повика на аболицијата на Иванов и мислењето на Врховниот суд

А1он
Адвокатот на обвинетите, Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, Елвер Исени, во завршниот збор за предметот „Титаник 2″ на СЈО, побара од судот одбивателна пресуда за