platforma

Uncategorized Македонија

Левица повикува да се потпише Македонска платформа: „Една изборна единица и распуштање на историската комисија“

А1он
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на социјалните мрежи ја објави јавната понуда на Левица за потпишување „Македонска платформа“ во пет точки од страна на сите
Економија

Временска банка – дигитална платформа за плаќање за извршена услуга со време

А1он
Користење на сопственото време, наместо пари, како ресурс за плаќање и размена на услуги со други луѓе, овозможува новата дигитална платформа – временска банка „Час
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богојески: „Македонски концепт“ е платформа која ќе ги обедини граѓаните околу принципи и идеи

Габриела Димковиќ-Мишевска
„Македонски концепт“ е нова политичка платформа, која на граѓаните ќе им понуди длабоки реформи во секој поглед на општеството, концепт за кој ќе се обединиме
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Нема појдовни платформи, има предлог програма за Влада која нуди заштита на унитарноста на Македонија

А1он
Процесите полека ги дефинираме, имаше две неразумни причини од Иванов за недоделување на мандатот и со тоа се изместија сите процеси кои што треба да
Македонија

Никој не прифаќа избори, а и доколку се одржат, платформата останува

А1он
Ниту една од парламентарните партии освен ВМРО-ДПМНЕ не смета дека нови избори се решение за излез од кризата. Партиите на Албанците за А1он велат дека
Македонија

Словенечка амбасада: Во говорот на Ерјавац не е спомената платформата

А1он
Словенечката амбасада во Скопје денеска во соопштение појасни дека министерот за надворешни работи на Република Словенија Карл Ерјавец, на вчерашната средба на министрите за надворешни
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Албанците да ја повлечат платформата, бараме средба со Ахмети

А1он
Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов побара од албанските партии да ја повлечат платформата поради тоа што Албанците во Македонија имаат многу по приоритетни барања кои
Македонија

(ВИДЕО) Осман Кадриу открива детали за нацрт законот за Албански јазик на ДУИ

А1он
Универзитетскиот професор Осман Кадриу во емисијата 10 минути на ТВ21 открива детали за нацрт законот за Албански јазик. Тој вели дека албанските партии го консулитрале
Македонија

Албанските партии ќе расправаат за формирање на Влада

А1он
Алијансата на Албанците ги повика на средба албанските партии потписнички на платформата на која ќе се разговара за формирање на нова Влада. ДУИ го потврди
Македонија

Платформа на албанските партии: Официјален албански јазик, дебата за знамето, химната и грбот

А1он
Демократската унија за интеграција, Коалицијата Преродба со БЕСА и Алијанса за Албанците потпишаа заедничка платформа со барања за преговори за нова Влада со македонските партии.