nake culev

Македонија

Грција му замерила на Чулев оти во биографијата пишал Република Македонија

Маја Илиевска-Пачемска
Република Македонија во графата државјанство во биографијата на техничкиот министер Наќе Чулев била причината поради која тој е споменат во вербалната нота од Грција. Министерот
Видео Македонија

ВИДЕО: Чулев во Обвинителството со докази пријавил вработени во МВР за злоупотреби со набавката на обрасци за лични документи

Маја Илиевска-Пачемска
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднел докази за злоупотреби од вработени во МВР со
Македонија

Владата ги поништи распоредувањата на Чулев во МВР

А1он
Решенијата за распоредување во Министерството за внатрешни работи кои беа деонесени пред 3-4 дена од техничкиот министер за внатрешни работи Наке Чулев, вчера беа поништени.
Македонија

Чулев призна дека сака Алексовски да биде дел од неговиот тим

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, потврди дека бара разузнавачот Синиша Алексовски, кој се споменуваше во текот на судењето за упадот во Собранието, да
Македонија

СДСМ: Чулев не може да се оддели од партиските влијанија, се грижи МВР повторно да го претвори во МВРО-ВМРО

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев продолжува да се грижи само за повторна инсталација на ВМРО-ДПМНЕ во МВР, за враќање на старите методи кога
Македонија

Чулев се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Скопје се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, информираат од МВР, амбасадорот Ромео беше запознаен
Македонија

(ВИДЕО) Наќе Чулев: Ќе извршиме увид во незаконските решенија за вработување во МВР

А1он
Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Наќе Чулев во контекст на прераспределбите во МВР изминатите три дена, подвлече дека „е потребен одреден период за согледување на