divogradba

Македонија

Советникот од ДУИ си стави покрив на дивоградбата во Охрид

Додека Охрид да распише тендер за рушење на дивоградбите во општината, советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини, продолжи со доизградба на дивоградбата во
Македонија

Минарето на охридската џамија доби нов кат, никој не смее да го сопре градењето

Кристијан Ландов
Минарето на Али-пашината џамија во Охрид и натаму се гради, без потребните дозволи. Охриѓани велат дека е кренат уште еден кат, а од зелената ограда
Македонија

Советникот Усеини од ДУИ вербално нападнал инспектор поради дивоградбата кај Чинарот

Кристијан Ландов
Инвеститорот на дивоградбата кај Чинарот и советник во Општина Охрид, Нефи Усеини од ДУИ, вербално нападнал инспектор од Скопје, кој сакал да изврши инспекциски надзор
Македонија

Дивоградбата кај Чинaрот не е урната оти Охрид немал фирма за уривање

Кристијан Ландов
Општина Охрид немала избрано фирма за уривање бесправно изградени објекти, па затоа летната тераса кај Чинарот, која беше изградена без дозвола, сè уште не е
Македонија

Макрадули не кажува дали подготви легализација на дивите платформи на Матка

Маја Илиевска-Пачемска
Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули, втор месец не кажува дали со новиот закон за Матка ќе овозможат легализација на дивите платформи поставени во
Македонија

Дивоградбата кај Чинарот е на советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини

Кристијан Ландов
Инвеститор на дивоградбата во заштитеното градско јадро на плоштадот Чинар во Охрид е членот на Советот на Општина Охрид, Нефи Усеини, од ДУИ. Тој за
Македонија

Општината реши да се урне дивоградбата кај Чинарот, „непознатиот“ бизнисмен и натаму си гради

Кристијан Ландов
По повеќе од две недели градежни работи, инспекторот на Општина Охрид дури денеска донесе решение во кое наложи да се отстрани градбата кај Чинарот во
Македонија

Се поставува кровна конструкција на дивоградбата кај Чинарот, Општината утре ќе постапува

Кристијан Ландов
Градежните работи на просторот позади Чинарот во Охрид не престануваат. Од утрово се поставува кровна конструкција за летната тераса која веќе втора недела се гради
Македонија

ВИДЕО: Кај Чинарот се гради на диво, никој не побарал одобрение од Општина Охрид  

Кристијан Ландов
Просторот кај Чинарот во Охрид, каде што веќе втора недела се гради летна тераса Општината не го дала под закуп, ниту пак издала одобрение за
Македонија

Нова дививоградба на плоштадот „Чинар“ во Охрид, инспекциите допрва ќе прават увид

А1он
Со нова дивоградба се нагрдува плоштадот „Чинар“ во Охрид. Хилти и багер на плоштадот викендов ги вознемирија охриѓани и туристите. Неколкумина работници ја уриваа платформата