divogradba

Македонија

Левицата: Власта да одговори дали поединци блиски до градоначалникот Беџети незаконски градат на Матка

А1он
Институционалниот молк за дивоградбите во заштитеното подрачје Матка уште еднаш потврди дека функционерите на ДУИ единствено работат за своите криминални цели, на штета на јавното
Македонија

ССК: Легализирањето на дивоградбите е амнестирање на кривично дело

А1он
Дивоградбите се кривично дело, а нивното легализирање значи амнестија, реагира денеска Градежната комора од Сојузот на стопански комори (ССК). Според Комората, бесправното нелегално градење не
Видео Македонија

ВИДЕО: Панчевски сам си ја урива дивоградбата

А1он
Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски почна сам да си го урива нелегално доградениот објект откако вчера Општина Центар најави дека потпишува договор со фирма