bedzeti

Македонија

Заев до Беџети: Градоначалник не треба да брани дивоградби

А1он
Премиерот Зоран Заев одговори на нападите од градоначалникот на Сарај дека вршел притисок врз него преку антикорупциската комисија, поради тоа што Беџети одбил да влијае
Македонија

Левицата: Власта да одговори дали поединци блиски до градоначалникот Беџети незаконски градат на Матка

А1он
Институционалниот молк за дивоградбите во заштитеното подрачје Матка уште еднаш потврди дека функционерите на ДУИ единствено работат за своите криминални цели, на штета на јавното
Македонија

Ахмети во Сарај побара поддршка за Блерим Беџети

А1он
Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, вечерва во Сарај побара поддршка за кандидатот за градоначалник на оваа општина, Блерим Беџети. Ахмети, исто