useini

Македонија

По четири години турбо работа: Обвинителство утврди дека пицеријата на Нефи е дивоградба и го гони

Четири години му требаа на охридското Обвинителство за да ја види дивоизградената тераса на Нефи Усеини во старото градско јадро на Охрид, кај Чинарот. Скоро
Македонија

Пицеријата и базата работат турбо, обвинителите го чекаат Нефи Усеини за по две години да одлучат дали ќе одговара за дивоградбите

Кристијан Ландов
Предметите за дивоградбите на Нефи Усеини кој е бизнисмен и поранешен советник од ДУИ во Општина Охрид, тапкаат во место. Повеќе од две години нема
Македонија

Додека се уриваат плажите, никому не му е гајле што дивоградбите на Нефи Усеини и натаму работат

Сите најавија одговорност од Нефи Усеини за дивоградбите во Охрид, но две години потоа, одговорност нема. Премиерот Зоран Заев пред две години уверуваше дека Усеини
Македонија

Нефи Усеини е на патување, се одложи рочиштето за претепувањето на општинскиот советник

Кристијан Ландов
Одложено е првото рочиште за предметот против бизнисменот и висок претставник на ДУИ, Нефи Усеини за претепувањето на советникот во Општина Охрид, Џемал Мена. Охридскиот
Македонија

Нов судски процес против Нефи Усеини за претепувањето на советникот во Охрид, закажано првото рочиште

Кристијан Ландов
Нов обвинителен предлог е поднесен против охридскиот бизнисмен и висок претставник на ДУИ, Нефи Усеини. По две години истрага, обвинителот Воислав Димоски го гони Усеини
Видео Македонија

ВИДЕО: Отстранувањето на базата на Нефи Усеини театар за јавноста – работници си работат, таа е на истото место

Бетонската база на Нефи Усеини си стои, останаа извадени само силосите, во кои направениот бетон се складираше. И по две години откако нелегално и без
Македонија

Продолжија општинските бизниси на Нефи Усеини, по неговата советничка оставка

Кристијан Ландов
Веднаш по заминувањето од советничкото место во Општина Охрид, бизнисменот Нефи Усеини продолжи одново да добива тендери и склучува договори со општинските јавни претпријатија. По
Македонија

Нефи Усеини се уште недопирлив: Тепа, гради дивоградби, фалсификува, а обвинителите скоро две години анализираат

Кристијан Ландов
По скоро две поминати години, предметите  против охридскиот бизнисмен Нефи Усеини се уште се  работат. Вака тврдат од Основното јавно обвинителство, од каде го гонат
Македонија

Нефи Усеини не е повеќе советник во Општина Охрид

Дванаесет советници на Општина Охрид гласаа „за“ прифаќање на оставката поднесена од охридскиот светник Нефи Усеини. На наредната седница, Советот ќе гласа за верифицирање на
Македонија

Фирмата на Нефи Усеини продолжи со учество на тендери, уште пред му биде прифатена оставката од советничката функција

Кристијан Ландов
Уште пред да му биде констатирана оставката од советничката функција, фирмата „Нефи-ИК“ на советникот во заминување Нефи Усеини, продолжи со учество на тендери распишани од