otvoranje

Свет

Училиштата во Њујорк и Вашингтон се одлучија за онлајн настава

А1он
Претседателот на САД, Доналд Трамп, повеќемина гувернери, но и некои експерти, одамна повикуваат дека отварањето на училиштата во земјата е „морална одговорност“ за најмладите да
Култура

Вечерва се отвора јубилејното 60-то издание на „Охридско лето“

А1он
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на „Охридско лето“, во
Македонија

Советникот Усеини ги пречекува првите гости во дивоизградениот објект, градоначалникот сè уште бара фирма за уривање

Кристијан Ландов
Советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини од ДУИ, наместо инспектори, ги пречекува првите гости во дивоизградениот објект кај Чинарот, чија намена е да биде пицерија