direktori

Македонија

Новите имиња за министри до крајот на неделата, по нив и на променетите директори

А1он
Предлогот на премиерот Зоран Заев за новите министри од најавената влдина реконструкција треба до крајот на неделата да бидат доставени до Собранието, а предлогот да
Македонија

Министри и директори ја слават победата на Пендаровски во СДСМ

Министри, коалициони партнери, директори на државни институции се во штабот на СДСМ, каде го чекаат партискиот лидер Зоран Заев за да ги објави резултатите и
Македонија

Именувани функционери и директори на органи, државни управи и казнено поправни установи

А1он
Владата именуваше 67 нови функционери и директори на органи, државни управи и казнено поправни установи што се во нејзина надлежност. – Комисијата за кадровски прашања
Македонија

ВИДЕО: Горан Николовски и Лазо Велковски нови директори на УБК и БЈБ

А1он
Владата на седница ги избра новите директори на УБК и БЈБ. Кадровски решенија за овие две директорски места се Горан Николовски и Лазо Велковски. Горан