bujar osmani

Македонија

Османи: Македонија е партнер на САД, ЕУ и НАТО во заштита на западните вредности на Балканот

А1он
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамките на неколкудневна работна посета на Вашингтон, денеска оствари средби со заменик помошникот државен
Македонија

Османи: Се наоѓаме во финишот на еден долг маратон и сега немаме право на грешка

А1он
Заменик претседателот на Владата на Република Македонија, Бујар Османи беше домаќин на делегациите на Република Ирска и Република Финска кои се во работна посета на
Македонија

Османи: Отворени се сите опции за претседателски кандидат

А1он
Демократската унија за интеграција ги разгледува сите опции за претседателски кандидат. Разговорите се одвиваат во различни насоки, но се уште нема нешто конкретно, за да
Македонија

(ВИДЕО) Османи: Ќе поднесев оставка да бев убеден дека има грешка во моето работење

А1он
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е сигурен во чесноста на своите постапки додека раководеше со Министерството за здравство и е убеден дека во натамошната
Македонија

Алијанса за Албанците: Веднаш да се разреши Бујар Османи, кој е обвинет за корупција

А1он
„Алијансата за Албанците го поздравува вчерашното соопштение на Специјалното јавно обвинителство за нов бран обвиненија во случаи на злоупотреби откриени од скандалот со прислушувањето. За
Македонија

Османи изненаден, апелира за побрза истрагата од СЈО

Кристијан Ландов
Откако СЈО објави дека отвори истрага против ексминистерот за здравство, сега вицепремиер за европски прашања Бујар Османи, тој вели дека за него, потегот на Обвинителството
Македонија

СЈО води постапка против Бујар Османи за спроведена јавна набавка каде фаворизирал компанија

Кристијан Ландов
Во новата истрага на СЈО која се води под името „Пациент“ во која се осомничени за 15 лица, еден од нив е и поранешниот министер
Македонија

Бујар Османи во работна посета на Република Србија

А1он
Заменик Претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утре ќе престојува во еднодневна работна посета на Република Србија, каде ќе
Македонија

Средба на Вицепремиерот Османи со амбасадорите од земјите на Западен Балкан

А1он
Денес, во просториите на Секретаријатот за европски прашања, Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, одржа работен појадок со амбасадорите и нивните
Македонија

Македонија и ЕУ го одржаа 13. состанок за стабилизација и асоцијација со надеж за пробив во евроинтеграциите

А1он
По пауза од две години, Република Македонија и Европската унија, денеска во Брисел го одржаа 13. состанок на Советот за стабилизација и асоцијација на кој