Македонија

Атанасов: Поедноставни процедурите за увоз, поголема заштита на здравјето на луѓето

А1он
Со примена на контрола на увоз преку проценка на ризик се намали времето потребно за контрола на граничните премини, а се зголеми оптималната употреба на
Македонија

Поднесено обвинение за обид за убиство во гостилница во Хиподром

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Убиство од член 123 став 1 во врска со член
Свет

Сомнителен пакет пронајден во близина на Кабинетот на Тереза Меј

А1он
Лондонската полиција соопшти дека го блокирала реонот околу улицата „Дунинг“ во Лондон, во која се наоѓа Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј, поради пронајден „сомнителен
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Владата е посветена на спроведување на реформите во образованието, кои се важни за обезбедување на квалитетен живот на младите и поттикнување на економскиот раст

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружуван од заменик на претседателот задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори, Кочо
Свет

Американски производители бараат Трамп да не воведува нови царини за обувките од Кина

А1он
Над 170 американски произведувачи на обувки, меѓу кои и „Најк“, „Адидас“ и „Андер Армор“ испратија отворено писмо до претседателот на САД Доналд Трамп, повикувајќи ги
Свет

Трамп ги обвини демократите дека ги „растураат“ САД

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите во Конгресот дека ги „растураат“ САД со спроведувањето истраги кои произлегуваат од процесот за наводното мешање на