Свет

Трамп ги обвини демократите дека ги „растураат“ САД

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите во Конгресот дека ги „растураат“ САД со спроведувањето истраги кои произлегуваат од процесот за наводното мешање на
Македонија

(ВИДЕО) ГДУ: Ние не очекуваме од таканареченото „свето тројство“, СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да преземат нешто квалитетно

А1он
ГДУ на прес-конференцијата побара од Пендаровски тој да биде покровител на иницијативата што ја нерекле „Може поинаку, може и подобро“, а чијашто цел е создавање
Спорт

Дамчевска го објави списокот за ЕХФ – неделата

А1он
Селекторот на женската младинска репрезентација, Јулијана Дамчевска, го објави списокот на повикани ракометарки за претстојната ЕХФ – недела. Во рамки на ЕХФ – неделата младинките