fudbal ls

Спорт

Чех го оквалификува Атлетико како тежок противник за Челзи во Лигата на шампионите

А1он
Голманот на Челзи, Петр Чех, проговори за осминафиналето во Лигата на шампионите. Во оваа фаза, лондонскиот клуб ќе се соочи со Атлетико Мадрид. – Нема
Спорт

Нагелсман ги сака Реал или Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите

А1он
Тренер на Лајпциг, Јулијан Нагелсман кажа кого посакува за противник во 1/8 финалето од Лигата на шампионите. – Јас секогаш ја слушам химната на противникот
Спорт

Барнс за романскиот судија: Како требаше да каже за тренерот освен црниот? Нема расизам во ова!

А1он
Поранешниот напаѓач на Ливерпул, Џон Барнс проговори за инцидентот на вчерашниот натпревар од Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Башакшехир. Средбата беше прекината поради наводна
Спорт

Куман: Барселона загуби од Јуве во првиот половина час, изгледаше дека излеговме да играме за реми

А1он
Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сумираше впечатоците од натпреварот против Јувентус во рамките на 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите, кој
Спорт

Манчестер јунајтед испадна од Лигата на шампиони

А1он
Манчестер јунајтед остана без пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони, откако вечерва загуби на гостувањето кај Лајпциг, додека прашањето за вториот патник од
Спорт

Тинејџерот на Борусија Дортмунд, Јусуфа Мукоко, стана најмлад фудбалер во историјата на ЛШ

А1он
Бундеслигашот Борусија Дортмунд вечерва имаше повод за двојна радост по гостувањето кај Зенит во Лигата на шампиони (ЛШ), откако со триумфот од 2-1 влезе во
Спорт

ВИДЕО: Скандал во Париз – фудбалерите на Истанбул Башакшехир го обвинија судијата за расизам и го напуштија теренот

А1он
Натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите во фудбал меѓу Пари Сен Жермен и Истанбул Башакшехир вечерва заврши прерано, откако во 13-тата минута, играчите