Ракитиќ останува во Барселона

Од:

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ со јасна и гласна порака – не заминувам од Барселона.

Фудбалерот на каталонскиот клуб, пораката им ја испрати на сите медиуми кои во последно време пишуваа дека играчот за врска на Барса заминува во Интер.

– Не знам зошто медиумите ме праќаат во Интер. Тоа не можам да го објаснам. Сепак, јас сум таму кај што сакам да бидам. Ако Интер размислува за мене тоа е затоа што ми оди добро, но јас сум среќен во Барселона, изјави Ракитиќ.

Хрватот оваа сезона беше стандардно во првиот тим на Барселона, а од 53 одиграни натпревари постигна пет голови, а имал и 10 асистенции.

Би можело да ве интересира

Азар ќе ги пропушти следните два натпреварa на Реал

Ана Ололовска

Де Геа не е прв избор кај новиот селектор

Ана Ололовска

Јовиќ за Милан: Шпекулациите ме смеат

Нов удар за Реал Мадрид

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска

Дембеле надвор од терените најмалку пет седмици

Ана Ололовска