fudbal mk

Спорт

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

А1он
Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се
Спорт

ФФМ со осуда за говорот на омраза кон Алиоски: Омразата не игра на наш терен!

А1он
Фудбалската федерација на Македонија најостро го осуди говорот на омраза чија последна жртва беше нашиот репрезентативец и фудбалски амбасадор, Езѓан Алиоски. „Ние како федерација и
Спорт

Шкендија со убедлива победа над Академија Пандев ја прослави шампионската титула

А1он
Фудбалерите на Шкендија кои од поодамна го имаа обезбедено шампионскиот трофеј, попладнево со убедлива победа над Академија Пандев го прославија успехот заедно со своите навивачи.