Манџукиќ опериран во Хрватска

Од:

Фудбалерот на Јувентус Марио Манџукиќ бил подложен на хируршка интервенција, се наведува во соопштението од торинскиот клуб.

Станува збор за рутински операција, односно септопластика поради проблеми со носот, кои му предизвикувале проблеми во дишењето.

Од клубот не наведуваат дали за хрватскиот фудбалер сезонава во Италија е завршена пред време, но по се изгледа тој нема да биде подготвен за настап во последното коло против Сампдорија, кој е резултатски небитен за италијанскиот шампион.

Би можело да ве интересира

Јувентус е во преговори за трансфер на Локатели

Ана Ололовска

Конте може да добие 150 милиони евра во случај на отказ од Интер

Ана Ололовска

И Гатузо незадоволен од правилата за пенал при игра со рака

Ана Ололовска

Голови на Пандев и Барди во денешните дуели од Серија А и Ла Лига

Ана Ололовска

Гасперини по пеналите досудени за Јуве: Дали играчите треба да си ги отсечат рацете?

Ана Ололовска

Роналдо од пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Ана Ололовска