Сомнителен пакет пронајден во близина на Кабинетот на Тереза Меј

Од:

Лондонската полиција соопшти дека го блокирала реонот околу улицата „Дунинг“ во Лондон, во која се наоѓа Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј, поради пронајден „сомнителен пакет“.

– Специјалната полиција се наоѓа на местото на настанот, се наведува во кусото полициско соопштение објавено на Твитер.

Поради блокадата, сите пешаци и возила се насочуваат кон околните улици.

Би можело да ве интересира

Тројца играчи на Вест Хем си одат од клубот на крајот на сезонава

А1он

Тотенхем им ги продолжи договорите на Вертонген и Ворм до крајот на сезонава

А1он

Три лица се убиени и повеќе повредени во напад со нож во парк во Англија

А1он

Осум заразени со коронавирус во англиската Чемпионшип дивизија

А1он

Финалето на англискиот ФА куп ќе добие ново име по идеја на принцот Вилијам

А1он

Велика Британија не го продолжува периодот на транзиција за договор со ЕУ

А1он