vrmo-dpmne

Македонија

Арсовски: Фирмата „СВ Инвест“ блиска до Заеви и поврзувана со случајот рекет во РЕК Битола e во стечајна постапка

А1он
Фамозната фирма „СВ Инвест“ на Столе Чифлигароски, еден од луѓето кој со Вице Заев одземаше тендери на компании кои што си добиле во РЕК Битола
Економија

ВМРО-ДПМНЕ бара итна владина седница за тутунот, предлага двојно зголемување на субвенциите

А1он
Итна владина седница за усвојување сет мерки кои ќе помогнат да се надмине проблемот со откупот на тутунот, бара пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и предлага
Македонија

„Стево не е мој Претседател“, со герила – акција ВМРО-ДПМНЕ го прекина говорот на Пендаровски и го напушти Собранието

Габриела Димковиќ-Мишевска
Годишното обраќање на Претседателот Стево Пендаровски во Собранието беше прекинато од опозициските пратеници кои застанаа пред говорницата со транспаренти во рацете на кои пишуваше„ Стево
Македонија

(ВИДЕО) Кржалоски: СДСМ си поигра со достоинството и животот на студентите

Претседателот на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Лука Кржаловски, изјави дека на страна 125 од програмата на СДСМ на предвремените парламентарни избори во 2016
Македонија

Милошоски: Ако Мицкоски уште „математички прецизно“ тактизира, ќе ни ја преземат и улогата на опозиција

А1он
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на неговиот Фејсбук профил упати критика до претседателот на неговата партија дека премногу тактизира и недоволно ја напаѓа
Македонија

(ВИДЕО) Александар Михајлоски: Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ е малер за членовите на партијата

А1он
Александар Михајлоски, координаторот на „Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“ во гостувањето во Дневникот на ТВ 24, изјави дека сите членови на ВМРО-ДПМНЕ се емотивно
Македонија

Делев: Министрите за привлекување на странски инвестиции немаат искуство

А1он
Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ одржа прес-конференција на која што новата влада на Зоран Заев ја нарече анти-реформска. – Зоран Заев ветуваше фокус на економијата, а
Македонија

(ВИДЕО) Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е под напад

А1он
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во партиското седиште одржа прес-конференција на која што го осуди нападот врз поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.
Македонија

СДСМ: Ваква деградација на медицинската професија е незапаметена во Македонија

А1он
„Престанете да се однесувате како да сте опозиција и да ги навредувате граѓаните. Седум години сте на власт и целокупната одговорност за очајната ситуација во