delev

Македонија

Љупчо Николовски не го клеветел Христијан Делев, пресуди Апелација

А1он
Апелацискиот суд ја потврди првостепената пресуда на Основниот граѓански суд Скопје со која судот го одби како несоновано тужбеното барање за клевета на поранешниот функционер
Економија

(ВИДЕО) Делев: Со зголемувањето на акцизата на нафтата, владата ќе одземе по една просечна плата од семејство

А1он
Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција рече дека со зголемувањето на акцизата за нафтени деривати ќе се покачат основните трошоци за живот на граѓаните. –
Економија

(ВИДЕО) Делев: Околу 60 компании кои најавија дека ќе вложат во Македонија во времето на ВМРО-ДПМНЕ сега ги нема

А1он
Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека владата на СДСМ ги брка инвеститорите и дека 60-тина компании кои најавија дека ќе
Економија

Делев: СДСМ ги брка странските инвеститори, што ќе ја намали просечната плата

А1он
Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека пресот на владата за странски инвестиции бил уште еден обид за манипулација на јавноста
Економија

Делев: ВМРО-ДПМНЕ ја зголеми просечната плата за 70 отсто, граѓаните очекуваат СДСМ да ги исполни ветувањата

А1он
Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција кажа дека владата на ВМРО-ДПМНЕ успеала да ја зголеми просечната плата за 9.190 денари и дека граѓаните очекуваат
Македонија

Делев: Министрите за привлекување на странски инвестиции немаат искуство

А1он
Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ одржа прес-конференција на која што новата влада на Зоран Заев ја нарече анти-реформска. – Зоран Заев ветуваше фокус на економијата, а