Милошоски: Ако Мицкоски уште „математички прецизно“ тактизира, ќе ни ја преземат и улогата на опозиција

Од:

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на неговиот Фејсбук профил упати критика до претседателот на неговата партија дека премногу тактизира и недоволно ја напаѓа владата.

Коментирајќи го гостувањето на Владимир Милчин во дебатна емисија, Милошоски пишува дека тој јавно и без тактизирање ја критикувал власта на начин на кој што тоа треба да го прави лидерот на опозицијата.

„Со сите суштински идеолошки разлики со него како социјал-демократ и контраверзите од неговиот влог во режираната “шарена револуција” , сепак треба да се каже дека вчера Милчин јавно и без тактизирање ги фрли критиките што кон власта би требало да ги упати лидерот на опозицијата
– за името и уцените
– за Грција и уцените
– за неверувањето во Заев и неговата уценетост
– за немањето реформи
– за неспособноста на Бујар и Садула
– за фаличноста на законот за двојазичност
– за можни протести на разочараните граѓани.. , итн“ пишува Милошоски.

– Доколку Милчин и неговите истомисленици продолжат со категорични критики кон власта, а водството на ВМРО-ДПМНЕ сеуште „математички прецизно” тактизира, се плашам дека можат да ни ја превземат улогата и на опозиција, пишува Милошоски.

Би можело да ве интересира

Арсовски: Фирмата „СВ Инвест“ блиска до Заеви и поврзувана со случајот рекет во РЕК Битола e во стечајна постапка

Милошоски: Царовска да ги послуша родителите, квалитетно образование мора да има

Катерина Павлова-Николовска

Милошоски: Случајот со директорот Пауновски само покажува дека институциите се диригирани од власта

ВИДЕО: Милошоски избега, не сака да ги погледне документите за кои вика дека се лажни

ВМРО-ДПМНЕ: Двајца министри од владата на Заев не добиле НАТО сертификати, власта нека не го релативизира овој скандал

Жарко Настоски

Документите за Милошоски постојат – сепак бил осуден во Германија

Кристијан Ландов