samit

Свет

Си: На самитот „Појас и пат“ потпишани договори вредни 64 милијарди долари

А1он
Договори вредни повеќе од 64 милијарди долари беа потпишани оваа недела на форумот во Пекинг посветен на кинеската иницијатива „Појас и пат“. Тоа го нагласи
Македонија

Шилегов на првиот Самит на градоначалници на главните градови на државите од Југоисточна Европа

А1он
Градоначалникот Шилегов учествуваше на првиот Самит на градоначалници на главните градови на државите од Југоисточна Европа „Capitals Summit 2019“/ Summit of Mayors of South East
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Младите од Западен Балкан имаат потенцијал да имплементираат позитивни примери на стартап идеи

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски и директорот на Фондот за иновации и