opstina karpos

Македонија

Општина Карпош воведува дополнителни мерки за превенција на коронавирусот

А1он
Освен веќе важечките препораки и протоколи кои ги донесе Министерството за здравство, односно Владата, Општината Карпош и градоначалникот Стефан Богоев изјавија дека ќе преземат дополнителни
Македонија

Општина Карпош: Граѓаните на Карпош на 15. октомври ќе одлучат кој навистина се грижи за нив

А1он
На денешната прес конференција, шефот на кабинетот на градоначалникот на Општина Карпош, Љупчо Пренџов, одговори на обвинувањата на претседателот на Општинската организација на СДСМ од
Македонија

Советничката група предводена од СДСМ бара вонредна седница на општина Карпош

А1он
Советничката група на опозицијата во Советот на Општина Карпош, составена од советниците на СДСМ, ЛДП и ОМ, денеска до Претседателот на Советот на Општина Карпош,