opstina karpos

Македонија

Нападнат советникот во Општина Карпош, Александар Илиески

А1он
Утрово е нападнат советникот во Општина Карпош Александар Илиески од непознато маскирано лице, информираа од општината. Нападот се случил во 7.40 часот пред трговскиот центар
Македонија

Јакимовски: Советниците на ГРОМ ќе продолжат да ги поддржуваат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, секаде во Македонија

А1он
Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека советниците од неговата партија во сите општини ќе продолжат да
Македонија

Јакимовска Панчевска: Јакимовски без закуп, дал простории во 8 од 10 училишта на училиште за странски јазици, сопственост на кандидат за советник од ГРОМ и врски со СДС

А1он
„Продолжува самоволието и непочитувањето на законите, процедурите и одлуките на Советот, од страна на градоначалникот Стевче Јакимовски и СДСМ во Карпош. Го прашуваме градоначалникот дали
Македонија

Јакимовски: Констатирани се недостатоци при изведбата на плафонот во градинката „Мајски цвет“

А1он
Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски, утрово повторно направи увид на ситуацијата во градинката „Мајски цвет“ и изврши консултација со експерти од областа при што
Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски: Покривот на градинката „Мајски цвет“ попушти под временските непогоди

А1он
Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски утрово беше на увид во просториите на градинката „Мајски цвет“, клон „Јасмин“, во населбата Тафталиџе 2, каде што во
Македонија

Падна таван во детската градинка „Мајски цвет” во Тафталиџе 2

А1он
Среќа во несреќа е што во градинката „Мајски цвет” (Карпош, Тафталиџе2) таванот паднал за викендов, кога немало дечиња, и нема повредени, ниту жртви. Но, одговорност
Македонија

Велјановски: Заложбите на Јакимовски за бетонизација на Карпош се личен интерес на него и неколку бизнисмени

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ не е пријател на градежната мафија и никогаш нема да биде сојузник на бизнисмени кои сакаат да профитираат на грбот на народот и на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Осветлувањето во Карпош се вклучува денски, а се исклучува навечер: Ако плаќаме, како нема пари и се штеди?

Кристијан Ландов
Уличните светилки во Карпош светат уште пред надвор да биде стемнето, а се исклучуваат по полноќ. Ова дополнително ги подгреа реакциите на жителите, кои остро
Македонија

Карпош ќе субвенционира купување нови велосипеди и електрични тротинети

А1он
Започнувајќи од понеделник, 21 март Општина Карпош информира дека ќе ја спроведе акцијата за субвенционирање до 30% од цената за купување на нов велосипед, но
Македонија

Општина Карпош: Еднократна помош за лицата со попреченост

А1он
По повод одбележување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост – 3 Декември, денеска, градоначалникот Стевчо Јакимовски во својот кабинет се сретна со тројца претставници