Ljupco Nikolovski

Економија

(ВИДЕО) Николовски: Со дополнителната субвенција за предадено грозје, исплативме над 1 милион евра кон 6.240 лозари

А1он
По повод денешниот празник “свети Трифун”, заштитникот на лозарите, генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски беше во посета на Тиквешкиот регион, како најпознат по производството
Македонија

Николовски: Постои реална можност за ново парламентарно мнозинство, нова влада и редовни избори

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски пред почнување на вечерашната седница на Фејсбук напиша дека доколку продолжат опструкциите во Собранието, можно е власта да формира
Македонија

Николовски: Работна група ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници

А1он
Работна група во која ќе бидат вклучени и надворешни експерти од различни области ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници од редовите на СДСМ,
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Во новиот мандат субвенциите за мерката „зелена нафта“ ги зголемуваме од 30 на 50 отсто

А1он
Покриеноста на трошоците за зелена нафта ќе биде зголемена на 50% и тоа во мај, веднаш по доаѓањето на новата влада што ќе ја предводиме,
Економија

(ВИДЕО) Николовски: За прв пат после 12 години државава не враќа пари назад во Европска унија поради неискористени средства за ИПАРД

А1он
Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земејоделство, Љупчо Николовски на денешната трибина “Агенда земјоделство 20-24” којашто се одржува во Струмица, истакна дека државава
Економија

(ВИДЕО) Николовски: Струмица добива модерен откупно-дистрибутивен центар за земјоделски производи во вредност од 6.2 милиони евра

А1он
Централниот караван на СДСМ, заедно со министерот за земјоделие, со пратениците, со сите функционери од овој Струмички регион се денеска во Струмица и во околните
Македонија

Потпишан договорот за втората фаза од проeктот за наводнување на јужната долина на Вардар

А1он
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и претставникот на компанијата изведувач на проектот Штрабаг, Златан Ѓурѓиќ денеска во Валандово го потпишаа договорот за
Македонија

Потпишување договор за изведувач за Програмата за наводнување на јужно вардарска долина

А1он
Во Домот на културата во Валандово денеска претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, ќе присуствува и ќе се обрати на потпишување на
Економија

ВИДЕО: Економијата на добри патеки, зголемен раст на БДП, намалена стапка на невработеност

А1он
Растот на БДП од 3,7 проценти во четвртиот квартал од 2018 година и рекордното намалување на невработеноста на 19,4 отсто што го евидентира Државниот завод
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Започнуваме кампања за избор на нови 12 локации за консолидација на земјоделското земјиште

А1он
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Куманово присутвуваше на регионалната работилница за подигнување на свеста за консолидација на земјоделското земјиште. Согласно