Ljupco Nikolovski

Македонија

Николовски: Непотизмот во администрацијата постоел отсекогаш, Владата е одлучна да го спречи

А1он
Заменик-претседателот на Владата Љупчо Николовски денеска изјави дека дека непотизам и корупција при вработувањата во јавниот сектор имало секогаш и дека тоа не може лесно
Македонија

Николовски: Никој не смее да биде над законот, мора да постои ред и тој да се почитува

А1он
Ќе се избориме за функционален систем и фер општество, затоа што на овие и на идните генерации мора да им покажеме решителност и одлучност дека
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Дојде ред за проверка на потеклото на имот на функционерите

Искра Манојлоска
Вицепремиерот Љупчо Николовски најави системска алатка за следење на парите и капиталот на функционерите. Во однос на тоа како ќе се проверува потеклото на имот,
Македонија

Николовски: Мојата позиција во Владата не се коси со ДКСК, борбата против корупцијата ќе ја водиме преку многу канали

А1он
Позицијата вицепремиер за борба против корупција, одржлив развој и човечки ресурси воопшто не се коси со Државната комисија за спречување на корупцијата, туку напротив –
Македонија

Николовски: Предложен сум за вицепремиер, ќе дадам сè од себе

А1он
Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз, Љупчо Николовски, вечерва соопшти дека е предложен за позицијата вицепремиер за борба против корупција, одржлив развој и човечки ресурси. „Почитувани
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Зоран Заев е криминалецот број еден, тој го менаџирал „Рекет“, а Николовски е негов конселиере

А1он
Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на Љупчо Николовски од СДСМ. „Зоран Заев е криминалецот број еден, а Љупчо Николовски е неговиот конселиере
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нема потреба од приемни испити на факултети, СДСМ да не се меша во работата на професорите

А1он
Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната прес-конференција на Љупчо Николовски од СДСМ. Тој на денешната прес-конференција изјави дека сите ученици треба да се ослободат од
Македонија

(Видео) СДСМ бара да се укине државната матура за оваа учебна година

А1он
СДСМ смета дека не треба да има државна матура оваа учебна година, изјави генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски „Бараме укинување на државната матура за
Економија

(ВИДЕО) Николовски: Со дополнителната субвенција за предадено грозје, исплативме над 1 милион евра кон 6.240 лозари

А1он
По повод денешниот празник “свети Трифун”, заштитникот на лозарите, генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски беше во посета на Тиквешкиот регион, како најпознат по производството
Македонија

Николовски: Постои реална можност за ново парламентарно мнозинство, нова влада и редовни избори

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски пред почнување на вечерашната седница на Фејсбук напиша дека доколку продолжат опструкциите во Собранието, можно е власта да формира