zelena nafta

Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Во новиот мандат субвенциите за мерката „зелена нафта“ ги зголемуваме од 30 на 50 отсто

А1он
Покриеноста на трошоците за зелена нафта ќе биде зголемена на 50% и тоа во мај, веднаш по доаѓањето на новата влада што ќе ја предводиме,
Економија

СДСМ: Се воведува „зелена нафта“, 200 милиони денари се враќаат кај земјоделците

А1он
Со отворање на јавниот повик за  набавка на гориво за земјоделска механизација започна реазлицијата на мерката за субвенционирање на трошоците за набавка на нафта за
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Со мерката „зелена нафта” 200 милиони денари ќе завршат кај околу 55.000 земјоделци

А1он
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, преку Владата и парламентарното мнозинство, покажува што значи вистинска грижа кон земјоделците, изјави денеска Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ и коалицијата.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Зелената нафта е уште едно „ЌЕ“ ветување на криминогената власт на СДСМ

А1он
Зелената нафта е уште едно „ЌЕ“ ветување на криминогената власт на СДСМ, реагираа од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ. „Ветуваа дека земјоделците ќе ја
Економија

СДСМ: „Зелена нафта“ и повеќе пари за малите земјоделски стопанства

А1он
„Зелена нафта“ и повеќе пари за малите земјоделски стопанства – нови развојни мерки обезбедуваат зголемено производство и повеќе пари кај земјоделците, велат од СДСМ преку
Економија

На тендер ќе се бира економски оператор за „зелената нафта“

А1он
По вчерашното усвојување на Уредбата со која се регулира исплатата на планираната поддршка од 200 милиони денари за „зелената нафта“, процесот е целосно откочен и