Николовски: Работна група ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници

Од:

Работна група во која ќе бидат вклучени и надворешни експерти од различни области ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници од редовите на СДСМ, по претходно строго утвдени критериуми од страна на партиското раководство.

Конечната одлука за тоа кој од партијата ќе биде на листата пратеници, ќе биде донесена на Конгрес.

Теренските активности, вели Николовски им помагаат во креирањето на програмата за претстојните избори, а овој период го користат за одржување на 15 програмско-тематски трибини „Агенда 20-24“, во рамки на кои, како што рече, ја креираат програмата за мандатот во периодот 2020 – 2024, кој очекува дека ќе го добијат на изборите на 12 април.

Од летото до сега, реализиравме 680 маалски и урбани средби и 400 теренски посети на одговорните партиски функционери низ општинските организации.

Знаеме што правиме – одиме со храбри, сигурни и одговорни чекори, имаме план со кој точно ќе се знае каде оди државата.

Би можело да ве интересира

Заев по повлекувањето на Шекеринска: Треба неа да ја прашате дали сака да се дистанцира од мене

Ландов

(ВИДЕО) Костадинов: Економските мерки даваат резултат, продолжува помошта за граѓаните, платите растат

Ана Ололовска

СДСМ: Шилегов во 2021 го реализира ветувањето што ВМРО-ДПМНЕ им го даваше на скопјани на сите избори во последните 30 години

Ана Ололовска

СДСМ: Шестиот пакет економски мерки обезбедува поддршка за 10.000 компании со 60.000 вработени

Ана Ололовска

Верни сме им и посветени на граѓаните и на државата, рече Заев на 30-от роденден на СДСМ

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Кузеска: Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица

Ана Ололовска