Ljupco Nikolovski

Македонија

Со системот на е-даноци нема да има човечки фактор при собирање на данокот, вели вицепремиерот Николовски

А1он
Со дигитализацијата и имплементирање на системот на е-даноци, нема да има општини во кои ќе има човечки фактор и ќе зависи од тоа дали има
Македонија

Николовски и Шилегов заклучија дека корупцијата е заеднички непријател на државата и општините

А1он
Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска одржа работен состанок со претседателот
Македонија

ВИДЕО: Изводите од матичните книги заминуваат во историјата, ќе ги замени една потврда од Централниот регистар на население

Целосна дигитализација на водењето на матичните книги, најави вицепремиерот Љупчо Николовски како дел од Антикорупцискиот план на Владата. Тој рече дека граѓаните во иднина нема
Македонија

Интерпелациите на Маричиќ и на Николовски на собраниска седница на почетокот на март

А1он
Интерпелациите за министерот за правда Бојан Маричиќ и за вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски неделава нема да се најдат на собраниски седници бидејќи
Македонија

Во пресрет на внатрепартиските избори за лидер, 25 илјади членови на СДСМ го ажурирале своето членство

25 илјади членови на СДСМ го ажурирале своето членство во партијата, во пресрет на првите непосредни внатрепартиски избори, рече Љупчо Николовски при денешната посета на
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски: Ќе поднесеме интерпелација за Николовски и за Маричиќ

А1он
Македонија со Заев падна на 111 место на листата на корупција на Транспаренси, убедливо најлошо до сега, а состојбата со корупцијата е полоша и од
Македонија

Николовски: Здравствениот инспекторат постапува според надлежностите во случајот со директорот на струшката болница

А1он
Во врска со случајот за директорот на струшката болница, д-р Мухамед Асани, кабинетот на заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и
Македонија

Николовски: После 19 години создадени се нормативни услови да се реализира попис

А1он
Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави вицепремиерот за
Македонија

Николовски: Започнува постапката за ажурирање и активна регистрација на членството, кое ќе бира претседател на СДСМ

А1он
Од денеска, во СДСМ започнува постапката за ажурирање на членството и активна регистрација на секој член. Согласно точно одредена процедура и рокови за реализација на
Македонија

ВИДЕО: Николовски најавува крај на луксузирањето на државна сметка

Точно ќе се знае кое ниво на функционер со каков имот и какви картички може да располага, најави вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и