Потпишување договор за изведувач за Програмата за наводнување на јужно вардарска долина

Од:

Во Домот на културата во Валандово денеска претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, ќе присуствува и ќе се обрати на потпишување на договорот за изведувач за Програмата за наводнување на јужно вардарска долина, втора фаза.

Како што е најавено, на потпишувањето на договорот ќе се обратат и заменик – претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски.

 

Би можело да ве интересира

Кехаја: Договорот од Преспа предвидува дека името на државата е неотповикливо

56-годишен маж од Валандово пронајден починат во својот дом

Николовски: Ќе продолжиме со вложување во домашното земјоделство за да им обезбедиме европска иднина на младите

Горан Наумовски

Николовски: Не смееме да дозволиме да им ја одземеме европската иднина на младите

(ВИДЕО) Николовски: Над 210 милиони евра на располагање за инвестиции преку ИПАРД 3 во следните четири години

(ВИДЕО) Министерот Николовски заедно со земјоделците од Свети Николе денес ги потпишаа првите договори за продолжување на закупот на земјоделско земјиште