liderska sredba

Македонија

(ВИДЕО) Заев: Верувам дека на 31. август ќе објавиме дека изборите ќе бидат на 11. декември

А1он
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања рече дека верува оти на лидерската средба која треба да се одржи во среда ќе ги
Македонија

Заев: Очекувам лидерска средба на 31 август и избори во декември

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Република Словачка во Република Македонија, Мартин Безак. Актуелната политичка ситуација во земјава и текот