Села ја прифати поканата од Заев за лидерска средба

Од:

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села ја прифати поканата на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев да учествува на лидерска средба во петок.

Од Кабинетот на Села наведуваат дека ќе учествуваат на средбата и оти ќе презентираат свои предлози и идеи за прашањата за кои ќе се дискутира.

-Добро е што премиерот почнал да ја чувствува вистинската сила на Алијансата за Албанците. Отсекогаш сме мислеле дека вакви лидерски средби треба почесто да се свикуваат кога станува збор за чувствителни државни прашања. Ќе ја прифатиме поканата и сигурно ќе учествуваме во неа со наши предлози и идеи за прашањата за кои ќе се дискутира, стои во информацијата испратена од Кабинетот на Села.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците: Основците седум години чекаат училиште во Мала Речица

А1он

Зендели: Коалиција на БЕСА, Алијансата и Алтернатива е формула за изборна победа на албанскиот блок

Ана Ололовска

Алијанса за Албанците: ДУИ ја тоне правдата со ветувања без реализација

Ана Ололовска

Арбен Таравари ќе биде шеф на изборниот штаб на Алијанса за Албанците

А1он

Алијанса за Албанците во преговори со Беса и Алтернатива предизборна коалиција

Ана Ололовска

Алијанса за Албанците : Тесната соработка и судска коалиција меѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ никогаш не запре

Ана Ололовска