vlast

Македонија

Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања за гласањето за уставните измени

А1он
Меѓусебните обвинувања помеѓу власта и опозицијата околу тоа кој се би гласал за уставните измени и кој е за, а кој против членство во Европската
Македонија

Ковачевски: Уставните измени ќе се носат преку јавни дискусии со вклучување на сите засегнати страни

А1он
Уставните измени ќе се носат преку јавни дискусии со вклучување на сите засегнати страни со еден изграден широк општествен консензус, изјави вчера премиерот Димитар Ковачевски.
Видео Македонија

ВИДЕО: Заев и Мицкоски пристигнаа на лидерската средба, ќе се бара излез за СЈО

Мери Јордановска
Почна лидерската средба меѓу власта и опозицијата на која повторно ќе се стави на дневен ред Законот за јавно обвинителство, со кој би се решила