liderska sredba

Видео Македонија

ВИДЕО: Заев и Мицкоски пристигнаа на лидерската средба, ќе се бара излез за СЈО

Мери Јордановска
Почна лидерската средба меѓу власта и опозицијата на која повторно ќе се стави на дневен ред Законот за јавно обвинителство, со кој би се решила
Македонија

Села ја прифати поканата од Заев за лидерска средба

А1он
Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села ја прифати поканата на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев да учествува на лидерска средба во петок.
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Може да разговараме за избори во октомври 2020

Галена Николовска-Ризвановиќ
Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција упати повик за лидерска средба која би се одржала в петок, 19-ти јули во 14 часот во Клубот на
Видео Македонија

ВИДЕО: Лидерската средба на Заев и Мицкоски утревечер во Владата

А1он
Премиерот и лидер на СДСМ денеска информираше дека утре во 20 часот во Владата на Република Северна Македонија ќе оствари средба со претседтелот на ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

Помалите партии се понудиле да ја напуштат средбата наместо Мицкоски, но тој одбил

А1он
Откако претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашната лидерска средба изјавил дека во знак на револт ќе го напушти состанокот бидејќи за прашањата за референдумот
Македонија

Власта бара гаранции за успешен референдум, опозицијата реагира дека дошле неспремни на лидерска

А1он
По повеќе од два часа разговори, нема приближување на ставовите меѓу лидерите на партиите околу референдумот. Според неофицијалните информации кои стигнуваат од преговарачката маса, се
Македонија

Претседателот Иванов ќе присуствува на утрешната лидерска средба

А1он
Македонскиот претседател Ѓорге Иванов ја прифати поканата на премиерот Зоран Заев за лидерската средба што треба да се одржи утре. – Претседателот на Република Македонија
Македонија

(ВИДЕО) Ахмети: Од петок почнува почитувањето на сите потпишани рокови

А1он
На крајот парламентарните партии одлучија дека има услови за организирање на фер, демократски и слободни избори при што се договоривме тие да се одржат на
Македонија

(ВИДЕО) По чекањето половина час да пристигне Груевски, почна лидерската средба

А1он
Тројца партиски лидери пристигнаа во Клубот на пратеници каде на средбата закажана во 13.30 часот треба да се одлучи дали се исполнети условите за фер