liderska sredba

Македонија

(ВИДЕО) По чекањето половина час да пристигне Груевски, почна лидерската средба

А1он
Тројца партиски лидери пристигнаа во Клубот на пратеници каде на средбата закажана во 13.30 часот треба да се одлучи дали се исполнети условите за фер
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Верувам дека на 31. август ќе објавиме дека изборите ќе бидат на 11. декември

А1он
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања рече дека верува оти на лидерската средба која треба да се одржи во среда ќе ги
Македонија

Заев: Очекувам лидерска средба на 31 август и избори во декември

А1он
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Република Словачка во Република Македонија, Мартин Безак. Актуелната политичка ситуација во земјава и текот