ВМРО ДПМНЕ: Со резерва да се земаат лажните брифинзи на СДСМ, Заев на лидерската осамен во желбата по цена на здравјето за брзи избори

Од:

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста, велат дека со резерва треба да се земат во предвид, според нив, лажните информации од СДСМ и нивните брифери кои сакаат Зоран Заев да го прикажат во лажно светло.

„Факт е дека Зоран Заев борејќи се за потесен пораз лобира на лидерската средба брзи избори на штета на здравјето на граѓаните.

Зоран Заев е изолиран во својата намера да организира брзи избори на штета на здравјето на граѓаните. За ВМРО-ДПМНЕ е најважно здравјето на граѓаните, а потоа слободни, фер и кредибилни избори на кој Зоран Заев ќе го доживее најтешкиот дебакл во својата политичка кариера.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски предложи конкретен план во 4 чекори со кој ќе се заштити здравјето на граѓаните и ќе се одржат избори. Се друго е манипулација брифирана од СДСМ и Власта“, пишува во соопштението на ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо празни прес конференции, Лукаревска нека одговори за аферата за лажен поврат на ДДВ преку кој се одливале милиони од државната каса во приватни џебови

ВМРО-ДПМНЕ: Славјанка Петровска да каже дали луксузната хациенда е уште нејзина или ги крие парите од продажба

ВМРО-ДПМНЕ: За разлика од времето кога пожарите ги гасеше Јоцо Манго на Заев познаникот со 50 годишен ФАП, сега гаснат авиони и хеликоптери

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ја доведе државата до раб на банкрот

ВМРО-ДПМНЕ: Државата е оставена без пилоти, со стари возила и технички средства

ВМРО-ДПМНЕ: Венко Филипче да ги даде уплатниците за џипот, и да каже како го набавил со плата

Горан Наумовски