ВМРО ДПМНЕ: Со резерва да се земаат лажните брифинзи на СДСМ, Заев на лидерската осамен во желбата по цена на здравјето за брзи избори

Од:

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста, велат дека со резерва треба да се земат во предвид, според нив, лажните информации од СДСМ и нивните брифери кои сакаат Зоран Заев да го прикажат во лажно светло.

„Факт е дека Зоран Заев борејќи се за потесен пораз лобира на лидерската средба брзи избори на штета на здравјето на граѓаните.

Зоран Заев е изолиран во својата намера да организира брзи избори на штета на здравјето на граѓаните. За ВМРО-ДПМНЕ е најважно здравјето на граѓаните, а потоа слободни, фер и кредибилни избори на кој Зоран Заев ќе го доживее најтешкиот дебакл во својата политичка кариера.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски предложи конкретен план во 4 чекори со кој ќе се заштити здравјето на граѓаните и ќе се одржат избори. Се друго е манипулација брифирана од СДСМ и Власта“, пишува во соопштението на ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Со сите демократски и парламентарни методи ќе го спречиме донесувањето на законот за амнестија

(ВИДЕО) „Вицепремиере зошто сега не намигнувате?“: ВМРО-ДПМНЕ ја блокира седницата и бара оставка од Маричиќ

Орце Костов

ВМРО-ДПМНЕ: Власта отвори можност бугарската мафија да основа коцкарници во Македонија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Митева: Новиот тендер од три милиони евра од Пановска на Пановски е уште еден доказ за недовербата во здравствениот систем

Реакција на Ирина Пановска Ставридис на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Апелирам Македонците од Албанија масовно да учествуваат во пописот, порача Мицкоски

А1он