kazino

Македонија

Тепачка пред казино во Аеродром: Скопјанка со нож го рани поранешниот партнер

А1он
МВР извести дека вчера во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред казино на подрачје на Аеродром, по претходна расправија, настанала физичка пресметка
Uncategorized

Казино „Фламинго“ хотел – Гевгелија стана генерален спонзор на ФК „Кожув“

А1он
На голема радост на Гевгеличани ФК „Кожув“ доби генерален спонзор. Компанијата Макотен ДООЕЛ Гевгелија, како носител на светски реномираниот австриски бренд „Новоматик“ во чија групација
Македонија

Детали за убиството во Капиштец: Заедно се коцкале па пукал во жртвата, го докрајчил со кундак по глава

А1он
Арачиновец, 46 годишен, е жртвата која утринава беше убиена во скопската населба Тафталиџе, убиецот е во бегство. Пукањето се случило во казиното „Вин Вин“, кај
Македонија

Двајца осомничени демолирале и запалиле казино во Тетово

А1он
Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против две лица осомничени дека сториле кривични дела – напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, како
Македонија

Тинејџер нападнал вработен како обезбедување во казино

А1он
Тинејџер нападнал човек кој работел како обезбедување на казино во скопската населба Аеродром, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 20.12.2021 во 23.40 часот во
Македонија

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он
Во казино во Крива Паланка синоќа физички биле нападнати три лица. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, нападот го пријавил 33-годишниот З.А. од село
Македонија

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, се „покрил“ со 5.000 службени евра

А1он
23-годишен скопјанец вработен во обложувалница во Лисиче доби кривична пријава откако со клуч извадил пари од апарати за видео лотарија (ВЛТ) и ги вложил во
Македонија

Групацијата Новоматик во С. Македонија – Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

А1он
Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од неспорниот факт дека врвен приоритет
Економија

Либералната партија бара затворање на сите казина и спортски обложувалници во населени места

А1он
„Либералната партија ги охрабрува Владата и Министерството за финансии, по примерот на нашиот западен сосед Република Албанија да направи измени во Законот за игри на