Уапесн битолчанец кој подметнал пожар во казино

Од:

На 03.03.2024 во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Т.(35) од с.Долно Оризари, битолско.

Тој се сомничи дека на 02.03.2024 околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски” во Битола.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден е возач во сообраќајка во Битола

Домашен притвор за родителот што натепа наставничка и ученик во Битола

Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во куќа во Гњилане

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција

А1он

Одбележан Денот на македонската полиција