Разбојник ограби казино во Аеродром

Од:

МВР денеска извести дека вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 21.20 часот во казино на булеварот „Јане Сандански“, едно лице со тврд предмет го нападнало вработениот и одзело пари од дневниот промет.

Увид на местото бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Приведени две лица во Тетовско, украле пари од казино

Грк починал во битолско казино

Анита Петровска Рајковиќ

Со спектакуларна забава Grand Casino Admiral ги отвори вратите за љубителите на игри на среќа

Горан Наумовски

Битолчанец со трактор искршил влезна врата од казино

Уапесн битолчанец кој подметнал пожар во казино

А1он