МВР: Гостиварка со нож ранила вработен во казино

Од:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.А.(27) од село Србиново, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

„На 18.1.2024 во казино во Гостивар, по претходно недоразбирање, пријавената со остар предмет нанела повреди на вработен во обезбедување во казиното“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична за градоначалник кој делел буџетски пари за време на избори

Горан Наумовски

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Кривична пријава против три лица од Тетово, меѓу нив и директор на ПИОМ

Горан Наумовски

Приведени две лица во Тетовско, украле пари од казино

Грк починал во битолско казино

Анита Петровска Рајковиќ

Со спектакуларна забава Grand Casino Admiral ги отвори вратите за љубителите на игри на среќа

Горан Наумовски