kavani

Спорт

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

А1он
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Единсон Кавани може да остане во тимот до летото 2022 година, пишува „Дејли Мејл“. Според британскиот весник, поради ситуацијата со коронавирусот,
Спорт

Кавани го помина медицинскиот преглед во Манчестер јунајтед, потписот е скоро договорен

А1он
Напаѓачот Единсон Кавани е близу до премин во Манчестер јунајтед. Уругвајскиот напаѓач, кој е слободен агент, успешно го заврши медицинскиот преглед. Тој е близу до
Спорт

Кавани кој остана без клуб не е повикан во репрезентацијата на Уругвај

А1он
Репрезентацијата на Уругвај го објави составот за квалификациите за Светското првенство 2022 година. Напаѓачот Единсон Кавани, кој летово остана без клуб по истекот на договорот