Во Бока уверени дека Кавани ќе премине на „Бомбонера“

Од:

Спортскиот директор на Бока Јуниорс, Хорхе Бермундес е уверен дека напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани, ќе му се придружи на аргентинскиот клуб.

dobivaj vesti na viber

– Познавајќи го потпретседателот на Бока, Хуан Рикелме и фактот дека Диего Форлан е добар пријател со Кавани, верувам дека Единсон треба да ни се придружи. Се надевам дека напаѓачот ќе му се придружи на нашиот клуб. Кавани ќе го зајакне нашиот тим. Мислам дека сака да игра за Бока Јуниорс, изјави Бермундес за Goal.com.

На сметка досега оваа сезона, 33-годишниот Кавани има 7 голови и 3 асистенции на 22 натпревари за ПСЖ. Неговиот договор со парижаните е до крајот на јуни 2020 година.

Би можело да ве интересира

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

Ана Ололовска

ВИДЕО: Фудбалерите на Бока предизвикаа масовна тепачка во Бразил, ноќта ја минаа во автобус пред полициска станица

Жарко Настоски

Кавани го помина медицинскиот преглед во Манчестер јунајтед, потписот е скоро договорен

Ана Ололовска

Кавани кој остана без клуб не е повикан во репрезентацијата на Уругвај

Ана Ололовска

Трансферот на Кавани во Бенфика пропадна

Ана Ололовска

Бока Јуниорс му нуди нов договор на ветеранот Тевез

Жарко Настоски